آگهی شما همواره بر سر بهتر دیده شدن با آگهی های دیگر در حال رقابت هستند. و برنده قطعا بیشترین پیشنهاد دهنده نیست.حراج تبلیغات گوگل (The AdWords auction) به سودمند ترین آگهی ها از نظر مخاطبان کمک میکند تا بهترین نقاط صفحه را ازآن خود کنند. این مقاله به شما توضیح میدهد که چگونه با سودمند تر کردن آگهی هایتان برای مخاطبین جایگاه بهتری برای تبلیغات گوگل خود کسب کنید. 

 

حراج ادوردز

 

حالا سوالی که پیش می‌آید این است: چه چیزی مشخص میکند که یک آگهی در بالا ترین جایگاه قرار میگیرد و یک آگهی در ردیف پنجم دیده میشود؟

خب، عامل های بسیاری برای ایجاد رتبه بندی میان آگهی ها وجود دارد. پیشنهاد شما در آگهی، قالب بندی ای که انتخاب کردید، میزان کلیک تخمین زده شده برای تبلیغات شما، میزان ارتباط آگهی و…  

و برای این که تاثیر آن ها را متوجه شویم باید نگاهی به حراج ادوردز بیندازیم _ سیستمی که مسئول دریافت و ارزیابی تمام این عوامل و در آخر تعیین جایگاه آگهی شما است.

 

حراج ادوردز  (The AdWords auction)

 

حراج ادوردز فرایندی است که در هر جستجوی گوگل اتفاق می‌افتد و تصمیم میگیرد کدام آگهی برای یک جستجو ی مشخص نمایش داده شود، آن آگهی ها چه پیشنهادی را نشان بدهند و تبلیغ کننده (شما) چه مقدار هزینه برای جایگاه آگهی خود در تبلیغات گوگل پرداخت کند.

 

عوامل موثر در جایگاه آگهی

 

حالا شما با وظایف حراج ادوردز آشنا هستید. بیایید نگاهی دقیق تر به چگونگی کارکرد آن عوامل در کنار یکدیگر بیندازیم.

 

مقدار کیفیت

 

مقدار کیفیت

 

در نتیجه ما به نحوه کارکرد حراج ادوردز دقت کردیم تا تعداد زیادی از این عوامل را در نظربگیریم تا آگهی های باکیفیت را شناسایی کنیم. یعنی آگهی هایی که پیشبینی شده اند تا عملکرد بهتری در مقابل واگذاری چیز هایی که کاربران به دنبال آن ها میگردند داشته باشند و به آسانی در اول لیست آگهی ها و تبلیغات های گوگل قرار میگیرند. حالا چطور میشود فهمید که کدام آگهی از کیفیت بیشتری برخوردار است؟ یکی از ملاک ها برای این امر quality score یا مقدار کیفیت است. quality score نمره ای از ۱ تا ۱۰ است که برای هر کلمه ی کلیدی در اکانت تبلیغات گوگل گزارش میشود که به وسیله ی  estimating the quality محاسبه میشود.

نمره ی بالا یعنی سیستم ما فکر میکند که آگهی شما برای کسی که به دنبال آگهی شما میگردد کاملا مربوط و مفید است.

 

رتبه آگهی

 

رتبه آگهی

 

بیایید به رتبه ی آگهی برگردیم_ که ارزشی بود که با آن جایگاه آگهی و حتی شایستگی آن را تعیین میکنند که quality score بخشی از آن است. به یاد داشته باشید آگهی هایی با رتبه ی بالا تر جایگاه های مطلوب تری را در صفحه تبلیغات گوگل کسب میکنند


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس 77414777-021