جهت آنکه تبلیغات گوگل خود را آغاز کنید ابتدا نیاز به یک اکانت دارید. این اکانت می‌تواند دو شکل داشته باشد یکی اکانت مدیریتی دوم اکانت شخصی

اکانت شخصی

اکانت شخصی را می توانید تنها وارد سایت گوگل ادوردز شوید و در آنجا ثبت نام کرده و یکسری از مشخصات را داده و اکانت را راه اندازی کنید در این صورت اکانت شما به نام شما بوده و نمی توانید برای اشخاص دیگری با تمامی امکانات تبلیغات را انجام دهید.

اکانت مدیریتی یا mcc account

این اکانت برای آن دسته از افرادی است که می‌خواهند تبلیغات گوگل را نه تنها برای خود بلکه برای دیگران نیز انجام دهند. از این اکانت می‌توان برای آن که از تمامی امکانات گوگل ادوردز استفاده کنیم استفاده کرد و باعث می شود که شما هیچ امتیاز و یا تنظیماتی را از دست ندهید و حتی باعث صرفه‌جویی در هزینه تبلیغات به دلیل دسترسی به تمامی تنظیمات نیز میشود

 

مزایای اکانت مدیریتی

الف – میتوانید گوگل پارتنر شوید

 

در صورتی که از اکانت مدیریتی گوگل ادوردز استفاده کنید احتمال آنکه گوگل پارتتر و یا نماینده گوگل شوید بسیار بیشتر می‌شود و شاید بتوان گفت از مهمترین راه ها برای گرفتن نمایندگی گوگل استفاده از اکانت مدیریتی می باشد.

 

ب – به راحتی چندین حساب ادوردز در یک حساب قرار دارد

 

اگر از اکانت مدیریتی استفاده نکنید و بخواهید چندین حساب را مدیریت کنید. باید تعداد زیادی ایمیل را در سیستم گوگل ثبت کرده و اکانت های زیادی را با ایمیل های مختلف ثبت نام نمایید که همین باعث می‌شود یکی اعتماد گوگل نسبت به شما کاهش یابد دوم آنکه برای ساختن ایمیل ها به دردسر خواهید افتاد.

 

ساخت ایمیل های متعدد محدودیت دارد

 

ز سیستم گوگل برای آنکه برای شما ایمیلی بسازد به شماره تلفن تماس شما نیاز دارد و یا به مواردی دیگر که دردسرها و سختی های زیادی برای ساخت ایمیل های متعدد با شماره تماس‌های متعدد خواهید داشت به همین دلیل بهتر است که از یک اکانت مدیریتی یا mcc اکانت استفاده کنید.

 

روش ساخت اکانت مدیریتی یا mcc account

 

الف- ابتدا با vpn وارد آدرس زیر شوید

https://www.google.com/adwords/manager-accounts

ایمیلی را که می‌خواهید برای این اکانت استفاده کنید وارد کنید.

 

 

ب – به اکانت مدیریتی خود یک نام بدهید

برای اکانت مدیریتی خود نامی را در نظر بگیرید که این نام دقیقاً نامی می‌شود که مشتری های شما آن را مشاهده خواهند کرد

ج – روش استفاده از این اکانت را وارد کنید

یک – استفاده برای خود

در این روش شما از اکانت مدیریتی تنها برای خودتان استفاده می کنید برای مثال شما یک شرکت بزرگ هستید و سرویس‌های متعددی دارید و این اکانت را می خواهید برای شرکت خود که چندین زیرمجموعه با کارها و عنوان های شغلی کاملا متفاوت دارند استفاده کنید در این صورت استفاده برای خود را انتخاب کنید.

دو – استفاده برای دیگران

اگر قصد دارید از اکانت مدیریتی برای دیگران استفاده کنید و اکانت های دیگران را در خود جای دهید این گزینه را انتخاب کنید

 

د – time zone یا محل زمان را مشخص کنید

 

این معنا می باشد که شما محلی را که در آن قرار دارید و می خواهید که اکانت خود به آن زمان تمامی تنظیمات ثبت بشود را باید انتخاب کنید برای مثال اگر در دبی قرار دارید باید بر روی زمان دبی تمامی تنظیمات را ثبت کنید.

 

ه – ارز و یا currency را انتخاب کنید

 

ارز کشور خود را انتخاب کنید که این عرض در اکانت مدیریتی تبلیغات گوگل شما منظور خواهد شد.

 

خ – گزینه پذیرش قوانین و مقررات را نیز تیک بزنید

 

د – یک ایمیل برای ایمیلی که جهت ثبت در اکانت مدیریتی داده‌اید برای شما ارسال می شود این ایمیل را تایید کنید و به راحتی اکانت مدیریتی ساخته شده است

 

 

لطفاً نظرات و سوالات خود را در قسمت دیدگاهها مطرح کنید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس 77414777-021