بیت کوین چیست

بیت کوین چیست

بیت کوین در واقعه ارز دیجیتال می باشد. ارزی که قالب فیزیکی ندارد و امکان تبدیل آن به ارزهای رایج مانند دلار و یورو می باشد اما برای خود شرایط خاصی دارد.

 

 

برای مثال شما نمی توانید آن را به صورت مستقیم به دلار و یورو تبدیل کنید باید آن را در مارکت بفروشید و سپس وقتی که شخصی آن را از شما خرید به جای آن به شما دلار و یا ارزی مانند یورو بپردازد

 

 

استخراج بیت کوین

 

 

بیت کوین را می توانید استخراج کنید. البته این کلمه استخراج برای شما یاد آور معادن و یا مقداری عجیب باشد. اما به واقع هم چنین است بیت کوین را می توان به وسیله حل مسائل ریاضی و یا استفاده از کامپیوتر هایی که مسائل ریاضی را می توانند با سرعتی باورنکردنی حل بکنند استخراج کنید

 

استخراج بیت کوین به سه روش انجام می شود:

 

 

1- نصب نرم افزار بر روی سیستم دسکتاپ خود که به وسیله آن و متصل کردن آن به والت یا کیف پول بیت کوین خود می توانید آن را ذخیره کنید

 

 

2- استفاده از دستگاهی به نام antminer s9

 

 

 

این دستگاه می تواند بدون اینکه شما زحمت بکشید و کار خاصی انجام دهید برای شما سالیانه حدوداً به ارزش ۲ هزار دلار بیت کوین استخراج کنند.

 

 

قیمت این دستگاه حدود ۱۲ هزار دلار میباشد و برای استفاده از آن نیاز به یک کامپیوتر رومیزی و ایجاد یک حساب کاربری می باشد.

 

 

3- حل مسائل ریاضی به صورت تنها و یا به صورت گروهی

 

 

شما می توانید مسائل ریاضی بیت کوین را حل کرده و به واسطه آن بیت کوین استخراج نمایید و این نکته را باید در نظر داشته باشید که اگر به صورت تنها کار بکنید کار برای شما سخت می‌شود به صورت گروهی می توانید بیت کوین را بهتر و بیشتر استخراج کنید به به اصطلاح به صورت گروهی کار کردن و محل های گروهی استخراج کردن بیت کوین را pool می نامند.

 

 

موارد استفاده بیت کوین

 

 

یکی از استفاده های بیت کوین در دارک وب می باشد.

 

این قسمتی هست که شما قادر به مشاهده آن توسط بروزر های معمولی نیستید و برای مشاهده آن باید بروزر های مخصوص را روی کامپیوتر خود نصب نمایید و محلی است که هکرها و کسانی که جرایم اینترنتی و جرایم دیگری انجام می‌دهند به خرید و فروش و مبادلات بیت کوین می پردازد.

 

البته نگران نباشید همیشه استفاده از بیت کوین در مسایل غیر قانونی انجام نمی شود بسیاری از هتل ها بسیاری از رستوران ها و بسیاری از فروشگاه ها و مارکت های خارجی از بیت کوین جهت خرید و فروش استفاده می کنند.

 

 

سرمایه گذاری در بیت کوین

 

برای بیت کوین نیز مانند بسیاری دیگر از ارزها می توان سرمایه گذاری کرد اما با توجه به نوسانات شدیدی که جدیداً قیمت بیت کوین برای مثال تنزل آن از ۱۷ هزار دلار به ۱۵ هزار دلار و و نوسانات قیمت سرمایه گذاری در بیت کوین توصیه نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *