تاثیر تبلیغات گوگل در چرخه اقتصادی کشور

تاثیر تبلیغات گوگل در اقتصاد کشور
اگر پیگیر دنیای وب و تکنولوژی باشید و سیستم تبلیغات گوگل را در چندین سال اخیر پیگیری کرده باشید به این نتیجه خواهید رسید که چندین سال است که سیستم تبلیغات گوگل در کشور ما ایران باز شده است و شرکت ها توانستند به واسطه آن برای خود کسب درآمد می‌کند اما دلیل فیلتر بودن و یا اصطلاحاً بسته بودن سیستم تبلیغات گوگل در کشور ما از طرف سیستم های نظارتی و قانونی چه بوده است.    

دلیل فیلتر شدن سیستم تبلیغات گوگل در سالهای گذشته

    آنچه نهادهای قانونی و نظارتی درباره سیستم تبلیغاتی گوگل می‌گویند که ما ریال را به شرکت گوگل پرداخت می کنیم و بنابراین میزان ارز و ذخیره مالی کشور را به کشور دیگری که از کشور ما است پرداخت می‌کنیم بنابراین بیرون رفتن سرمایه داخلی از کشور باعث صدمه زدن به چرخه اقتصاد می‌شود.بنابر این ادعا سیستم تبلیغات گوگل مضر خواهد بود و نخواهد توانست کمکی به اقتصاد و سیستم کسب و کار کشور بکند.      

سوالی که پیش می‌آید این است که چرا تمامی کشورهای دنیا سیستم تبلیغات گوگل را در کشور خود بلاک و یا فیلتر نمی‌کنند و تنها ما هستیم که آن را مضر می‌دانیم ؟

    برای آنکه مثالی آورده باشیم لیست کشورهایی که تبلیغات گوگل در آنها فعال است و هیچ مشکل و منع قانونی از نظر نهادهای نظارتی و قانونی ندارد برای شما در اینجا آورده ایم کشورهایی مانند:     آلمان اسپانیا فرانسه انگلیس ایتالیا بلژیک بلغارستان رومانی بوسنی روسیه افغانستان پاکستان گرجستان ارمنستان کره جنوبی پرتغال بلاروس و صدها کشور دیگر.    

چگونه سیستم تبلیغاتی گوگل در کشور ما آزاد شد؟

  متأسفانه هیچ مجوز قانونی برای آزاد بودن و قانونی بودن استفاده از این سیستم تنها در کشور ما بلکه در کشور ارائه دهنده این سیستم هم وجود ندارد و دلیل آزاد شدن آن تغییر دامنه گوگل و فیلتر نکردن دوباره آن توسط نهادهای قانونی و نظارتی می باشد به این خاطر این سیستم به فعالیت خود ادامه داد اما زمزمه‌های فیلتر شدن آن باز هم به گوش می رسد.     فیلتر تبلیغات گوگل  

تبلیغات گوگل چگونه برای اقتصاد یک کشور می تواند مفید باشد

    اگر به درستی به این سیستم نگاه کنیم متوجه می‌شویم که این تفکر و دیدگاه اشتباه است که ارز از کشور ما خارج خواهد شد و باعث فقیر شدن کشور و مردم ما خواهد شد زیرا در ازای خارج شدن ارز از کشور آنچه ما می خریم آن است که بیزینس های کوچک و نوپا که با سرمایه های داخلی در اصطلاح بنگاه‌های خصوصی هستند به شکل شگفت آور و سریعی رشد می کنند و می توانند چرخه اقتصاد داخلی را فعال می‌کند این باعث می شود که سرمایه های داخلی که در بانک ها و یا در کنار گوشه انبار شده اند بتوانند به سرعت به چرخه اقتصاد وارد شود و ایجاد شغل بکند.      
افزایش اقتصاد کشور

فواید تبلیغات گوگل در اقتصاد کشور

    بنابراین آنچه ما در ازای پرداخت ارز دریافت می‌کنیم رونق کسب و کار داخلی و و رشد کردن کسب و کارهای کوچک که بر مبنای بخش خصوصی و سرمایه های داخلی هستند می باشد پس بنابر این این سیستم نه تنها به ضرر اقتصاد کشور نیست بلکه به نفع آن هم هست به همین خاطر است که در اکثریت کشورها نه  تنها بلاک نشده بلکه از آن استقبال هم می شود.  

با سیستم تبلیغات گوگل میتوانید تجارت خود را جهانی کنید

    آنچه ما از سیستم تبلیغات گوگل استفاده میکنیم به جرأت می‌توانم بگویم اشتباه است دلیلی ندارد که برای فروش و توسعه کسب‌وکار خود مبتنی بر مشتریان داخلی باشیم سیستم تبلیغات گوگل مرز نمی شناسد به وسیله آن به راحتی میتوانید صادرات و و فروش خارجی و حتی درآمد ارزی و و وارد کردن ارز به کشور را هم داشته باشید بنابراین فیلتر کردن این سیستم کاری بس بیهوده و مضر است.    
اشتراک گذاری مقاله در:
فیسبوک
تلگرام
توییتر
لینکداین
واتس آپ
ایمیل
دامنه .ir در تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل با دامنه ir

در بین افرادی که با موضوع دیجیتال مارکتینگ آشنا هستند بسیار شنیده‌ایم که در مورد تبلیغات گوگل با دامنه ir بحث می کنند و هر کدام از آنها عقیده دارند که این کار شدنی نیست

مشاهده مقاله
نیاز به راهنمایی بیشتر دارید ؟
  • 09194160419
امکان برقراری تماس ندارید؟ ما با شما تماس میگیریم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس 09194160419