شما می توانید کنترل کنید که کلمات کلیدی شما در تبلیغات گوگل چگونه با جستجوهای افراد مطابقت داشته باشد. این مقاله به شما توضیح میدهد که چگونه با استفاده از انواع مطابقت کلمات کلیدی این کار را انجام دهید.

 

چگونه کنترل کنیم کدام جستجو ها میتوانند آگهی ما را نمایش دهند

 

 کدام جستجو ها میتوانند آگهی ما را نمایش دهند

 

مشتریان زمانی می توانند آگهی شما را ببینند که یک وب سایت مربوط به کلمات کلیدی شما را سرچ یا بازدید کنند. این امر در تبلیغات گوگل به طور گسترده انجام می شود و سپس آگهی شما به محتمل ترین فرد نمایش داده می شود. با این حال این یعنی آگهی شما ممکن است به فردی نمایش داده شود که مایل نیست جزء مشتریان شما باشد. راه حل این است: Match type یا انواع تطبیق .

شما میتوانید از Match type  (انواع تطبیق) استفاده کنید تا تعیین کنید که کدام یک از تغییرات کلمات کلیدی شما باعث می شود آگهی شما به مشتریان بالقوه نمایش داده شود.

 

چگونه ازMatch type ها استفاده کنیم

 

بیایید نگاهی دقیق تر  به هر کدام ازMatch type  ها بیندازیم و سپس تمرین کنیم که چگونه در تبلیغات گوگل از آنها استفاده کنیم. برای مثال فرض کنید می خواهیم تبلیغاتی راجع کفش تنیس داشته باشیم.

 

کفش تنیس : broad match یا تطبیق گسترده

 

آگهی شما را بر اساس خود کلمات کلیدی، تغییرات کوچک مثل مترادف ها وغلط های املایی نمایش میدهد برای مثال جستجوی «کتانی تنیس» شامل آگهی شما میشود.

 

+کفش    +تنیس : broad match modifier  یا تطبیق گسترده اصلاح شده

 

آگهی های شما را بر اساس کلمات کلیدی و غلط های املایی نمایش می‌دهد ولی مترادف ها را شامل نمیشود. برای مثال جستجوی «خرید کفش تنیس» شامل آگهی شما میشود. این امر باعث شخصی سازی در تبلیغات گوگل میشود.

 

“کفش تنیس”:  phrase match یا تطبیق عبارت

 

آگهی های شما را براساس کلمات کلیدی و مترادف ها نمایش میدهد.ولی غلط های املایی را شامل نمیشود. برای مثال جستجو ی «کفش های تنیس» شامل آگهی شما میشود. باعث شخصی سازی بیشتر میشود.

 

[کفش تنیس]: exact match یا تطبیق دقیق

 

آگهی شما را فقط بر اساس  همان کلمات کلیدی نمایش می دهد. و برای جستجو باید دقیقاً عبارت «کفش تنیس» را جستجو کرد.

 

– مردانه : negative match یا تطبیق منفی

 

آگهی شما را در جستجو ها و وب سایت های نمایش می دهند که شامل آن کلمات کلیدی نباشند. برای مثال « کفش تنیس مردانه»  شامل آگهی شما نخواهد شد.

 

انواع تطابق کلمات کلیدی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس 77414777-021