وقتی که شما بودجه خود را برای ادوردز  مشخص می کنید در واقع شما تعیین میکنید که قرار است هر روز چقدر خرج کنید تا به نتایج دلخواه خود در تبلیغات گوگل برسید.  آیا مهمترین هدف تان افزایش آگاهی راجع برند تان است؟ یا افزایش کلیک روی آگهی تان؟ یا شاید هم افزایش فروش محصولاتتان؟ شما باید بودجه خود را مشخص کنید  تا ادوردز کمپین شما را به اهدافش برساند. این مقاله به شما توضیح خواهد داد که چگونه این کار را انجام دهید.

 

مشخص کردن بودجه روزانه

 

بدون یک بودجه روزانه شما نمی توانید آگهی خود را نمایش دهید.  بودجه روزانه مقداری است که شما برای هر کمپین مشخص میکنید نمایش دهد که به طور میانگین در روز  چقدر می خواهید هزینه کنید. بودجه روزانه خودتان را بر اساس اهداف تبلیغاتی خود مشخص کنید. به یاد داشته باشید مقداری برای بودجه روزانه  معین کنید که راحت بتوانید آن را پرداخت کنید. زمانی که میانگین بودجه روزانه شما تمام شود معمولاً آگهی شما در آن روز دیگر نمایش داده نمی شود.

 

چند روش برای تعیین بودجه روزانه

 

روش تعیین بودجه روزانه

 

در اینجا چند روش وجود دارد که شما می توانید بودجه خود را در تبلیغات گوگل محاسبه کنید. هرکدام را امتحان کنید و ببینید که کدام یک بهترین عملکرد را برای شما خواهد داشت.

 

تعیین بودجه بر اساس دستمزد ماهانه

 

اگر شما باید با یک بودجه ماهانه برای تبلیغات گوگل  خودتان کار کنید شما می توانید با تقسیم بودجه ماهانه تان بر 30.4 (میانگین روزهای ماه در سال) میزان بودجه روزانه خود را محاسبه کنید.

 

محاسبه بودجه بر اساس  میانگین ارزش کلیک

 

شما می‌توانید یک بودجه روزانه برای هر کمپین بر اساس اهداف تبلیغاتی خود انتخاب کنید.  به عنوان مثال فرض کنیم میانگین ارزش کلیک شما ۱۰۰۰ تومان است . و شما میخواهید در هر روز ۵۰۰  کلیک داشته باشید. در نتیجه بودجه روزانه شما باید ۵۰۰,۰۰۰ تومان باشد.

 

بودجه مورد نیاز کمپین خود را پیدا کنید

 

ادوردز به شما بودجه‌های توصیه شده ای را  برای کمپین هایی که مکررا بودجه روزانه خود را مصرف می کنند اما توانایی به دست آوردن کلیک های بیشتری را دارند میدهد .شما می توانید از این توصیه ها استفاده کنید تا بفهمید چگونه یک بودجه جدید می‌تواند میزان دیده شدن آگهی‌های کمپین شما را بالا ببرد.در زیر ملاکهایی برای توصیه ی  بودجه به شما نوشته شده است: آخرین عملکرد کمپین، بودجه فعلی کمپین، لیست کلمات کلیدی و تنظیمات جذب مخاطب کمپین.

 

روش ها ی تحویل تبلیغات خود را بررسی کنید

 

وقتی بودجه روزانه شما پایان یافته آگهی های شما معمولاً  در آن روز دیگر نمایش داده نمی شوند. شما باید در نظر بگیرید که کدام یک از روشهای تحویل آگهی کمپین تان چه مقدار زمان میبرد تا بودجه روزانه خود را تمام کند.

 

استراتژی یودجه

 

استراتژی بودجه

 

ایده بسیار خوبی است که با بودجه  روزانه کمی در تبلیغات گوگل شروع کنیم، و سپس وقتی که پیشرفتی را  در نتایج دیدیم شروع به سرمایه گذاری بیشتر در آن کمپین بکنیم.

 

استراتژی بودجه برای اهداف شما

 

بیایید فرض کنیم که صاحب یک رستوران می‌خواهد آمار فروش غذاهای را بالا ببرد، او می داند ایجاد مشتریان جدید به سه قسمت تقسیم می‌شود:

 

۱. افزایش آگاهی:  بگذارید همه بدانند که غذا های شما چقدر خوشمزه است.

۲. تاثیر توجه به دیگران:  مشتریان را به استفاده از سایت تشویق کنید.

۳. خدمتی ارائه کنید : به مشتریان اجازه دهید تا زنگ بزنند و قبل از رسیدن به رستوران سفارش دهند


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس 77414777-021