کدام پیشنهاد تبلیغات گوگل را انتخاب کنیم

استراتژی پیشنهاد ها

استراتژی پیشنهاد ادوردز

 

شما میتوانید از پیشنهاد ادوردز برای آگهی هایی که اهداف کسب و کار خاصی را دنبال میکنند استفاده کنید. مثلا وقتی قصد دارید که آگاهی مردم از برندتان را بالا ببرید یا میخواهید بازدید سایتتان را بیشتر کنید یا فروشتان را افزایش دهید پیشنهادات ادوردز در تبلیغات گوگل میتواند به شما کمک کند. این مقاله شما را با اعمالی که میتوانید برای رسیدن به اهداف ذکر شده انجام دهید، آشنا میکند. 

 

اساس پیشنهادات

 

پیشنهاد خوب

 

زمانی که یک جای خالی برای آگهی وجود دارد ادوردز به صورت فرضی یک مزایده میان آگهی ها برقرار میکند تا آن جای خالی را پر کند. هر مزایده مشخص میکند کدام یک از آگهی های ادوردز نمایش داده خواهد شد و آن جای خالی را پر خواهد کرد. 

پیشنهادی که برای تبلیغات گوگل خود انتخاب میکنید شما را در مزایده قرار می‌دهد. بدون یک پیشنهاد مناسب شما در مزایده شرکت داده نخواهید شد. وبدون شرکت در مزایده آگهی شما نمایش داده نخواهد شد. ادوردز به شما راه های مختلفی نشان می دهد تا یک پیشنهاد خوب برای آگهی خودتان انتخاب نمایید. بسته به اینکه کمپین شما برای کدام شبکه هدف گذاری شده است یا شما  در آگهی خود از مخاطبانتان چه خواسته ای دارید (کلیک کردن، تجربه کردن یا …) ، می توانید تعیین کنید که کدام استراتژی برای شما مناسب است.

 

دو راه برای مدیریت پیشنهادهای خود

 

دو راه برای مدیریت پیشنهادات شما در تبلیغات گوگل وجود دارد:  پیشنهاد خودکار که توسط ادوردز انجام می شود و پیشنهاد کاربر که توسط تبلیغ کننده انجام می پذیرد.  شما در پیشنهاد کاربران خودتان پیشنهاد آگهی خود را مدیریت می کنید اما در پیشنهاد خودکار شما به ادوردز  اجازه می دهید این کار سخت را خودش انجام دهد. بیایید نگاهی دقیق تر به هرکدام از روشها بیندازیم و ببینیم که چگونه بهترین استراتژی را برای کسب و کار خود پیاده کنیم.

 

پیشنهاد کاربر

 

پیشنهاد دستی یا همان پیشنهاد کاربر به شما اجازه می دهد تا پیشنهاد تان را در گروه آگهی راجع  کلمات کلیدی فردی و یا جایگاه آگهی وارد کنید؛ در نتیجه شما می توانید تمام این تنظیمات را خودتان به صورت دستی وارد نمایید.

 

پیشنهاد خودکار

 

با پیشنهاد خودکار شما می‌توانید یک بودجه روزانه برای ادوردز تعیین کنید.  ادوردز به صورت خودکار تنظیمات آگهی شما را طوری انتخاب می کند به بهترین بازدهی برسد و بیشترین  کلیک را با توجه به بودجه شما در برداشته باشد. برای مثال فرض کنیم که شما می‌خواهید کلیک های یکی از کلید واژه های  کم مخاطب خود در تبلیغات گوگل را افزایش دهید وقت ندارید طاهر کلید واژه را به صورت دستی مدیریت کنید؛ با اضافه کردن آن کلمات کلیدی به یک نمونه کار در ادوردز  و تعیین یک بودجه، شما به ادوردز اجازه می دهید تا آگهی را به بهترین عملکرد برساند.

 

برای تعیین یک استراتژی خوب از اهداف تان استفاده کنید

 

پیشنهاد های خوب

 

چه پیشنهاد های خود را به صورت دستی تنظیم کنید و یا به صورت خودکار شما باید مشخص کنید که می خواهید به چه اهدافی برسید.   به عنوان مثال یکی از اهداف شما می‌تواند این باشد که آگاهی مردم را از برند خودتان بالا ببرید و یا بازدید سایتتان را افزایش دهید یا میزان فروش محصولاتتان را بالا ببرید.

 

بودجه ای را مشخص کنید که برای شما مفید است

 

اول باید گفت که هیچ بودجه پیشنهاد شده مشترکی وجود ندارد که برای همه مفید باشد.  بودجه صحیح برای شما به ارزش کلمات کلیدی شما و نوع کمپینی که شما راه اندازی می کنید و همچنین سودی که از کسب و کارتان به دست می آورید بستگی دارد. بیشتر کاربران تبلیغات گوگل در ادوردز از COST PER CLICK استفاده می کنند.  با این گزینه شما بالاترین سطح بودجه را برای این کار در نظر می‌گیرد در نتیجه شما برای هر کلیک روی آگهی تان بیشترین مبلغ را پرداخت خواهید کرد که گاهی اوقات این هزینه بیشتر از مبلغ سودی است که به ازای هر کلیک بر روی آگهی خود دریافت می کنید. پس برای مشخص کردن بودجه به این فکر کنید که هر کلیک چقدر برای شما ارزش دارد.  شما می‌توانید این را از اطلاعاتی که راجع به کسب و کارتان دارید و یا قیمتی که هر کالا دارند به دست بیاورید.

 

چه کلمات کلید ای  به بیشترین میزان کلیک در تبلیغات شما منجر می شود

 

برای دیدن تعداد کلیک هایی که هر کلمه کلیدی دریافت می کنند به چه میزان هزینه در بر میگیرد به قسمت کلمات کلیدی در اکانت خود مراجعه کنید. کلیدواژه های خود را بر اساس میزان کلیک ای که دریافت کرده‌اند  فیلتر کنید .این کلمات کلیدی احتمالاً برای اهداف شما مناسب نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *