تبلیغات در صفحه اول گوگل تبلیغات کلیکی یا به اصطلاح pay per click به معنای پرداخت به ازای هر کلیک می باشد که در آن مبلغی را به گوگل پرداخت می کنید و در ازای آن بازدید برای سایت خود می خرید هرکاربری که بر روی لینک سایت شما کلیک کند و وارد سایت شما بشود مبلغی از مبلغی که شارژ می کنید کم می شود.

 

اگر قصد دارید در صفحه اول گوگل تبلیغاتی داشته باشید باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

 

1 – تبلیغات مختص صفحه اول میباشد:

 

شاید بعضی از افراد با دیدن آن که وقتی نتیجه ای را در گوگل جستجو می‌کنند صفحات دیگری نیز در قسمت پایین گوگل وجود دارد که در آنها سایت های مختلفی هستند به این نتیجه برسند که تبلیغات نیز به این شکل است و اگر تبلیغ آنها صفحه اول نشان داده نشود صفحات دیگر نشان داده میشود.

 

اما باید بگوییم که این تفکر کاملا اشتباه است اگر تبلیغ شما در صفحه اول گوگل قابل مشاهده نباشد در هیچ قسمت دیگری نیز قابل مشاهده نیست یعنی باید مشکلات به وجود آمده را اصلاح کنید تا تبلیغ شما در بین دیگر تبلیغات یا بین دیگر سایت ها در صفحه اول نشان داده شود.

 

البته مواردی وجود دارد که تبلیغات را در در قسمت‌های به غیر از صفحه اول نشان داده میشوند مانند وب سایت های که طرف قرارداد با گوگل هستند و adsence گرفتند مثلاً یوتیوب که البته موضوع بحث ما در مورد آنها نیست.

 

2 – تنظیم صحیح بید یا هزینه هر کلیک:

 

اگر هزینه هر کلیک را مبلغ مناسبی قرار ندهید متاسفانه تبلیغ شما به هیچ عنوان در صفحه اول نشان داده خواهد داده نخواهد شد.

 

اصطلاحاً به مبلغی که جهت نمایش تبلیغ در صفحه اول تنظیم می‌شود first page bid گفته می شود که به معنای هزینه هر کیلک در صفحه اول میباشد.جهت آنکه در صفحه اول تبلیغ شما بالاتر از تمام تبلیغات دیگر باشد باید مبلغ top page bid را پیدا کنید و مبلغ هر کلیک را روی مبلغ top page bid تنظیم نمایید این مبلغ به معنای مبلغی میباشد که با تنظیم آن تبلیغ شما بالاترین تبلیغ قرار می گیرد.

 

3 – از call extention استفاده کنید:

 

این قابلیت ماژول تماس می باشد که در صفحه اول گوگل توسط سیستم تبلیغات گوگل قرار داده می شود گوکل شماره تماس شما را در صفحه اول گوگل پس از جستجوی مطلب توسط بازدیدکنندگان نمایان می‌کند و وقتی کاربران بر روی آن کلیک کنند مستقیم بدون آنکه نیاز باشد به سایت شما وارد شوند می توانند با شما تماس بگیرند بنابراین بازده تبلیغات شما در صفحه اول گوگل بسیار بالاتر می رود.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس 77414777-021